JOEN YAWARAN JÄSENMAKSU SYYSKUU 2014 - ELOKUU 2015

Jäsenmaksu syyskuu 2014 - elokuu 2015 on suuruudeltaan: 200€

Vakuutusturvan varmistamiseksi ja jäsenmaksuasioissa tapahtuvien epäselvyyksien välttämiseksi jäsemaksu on maksettava viimeistään 24.9.2014 mennessä. Tällöin rahastonhoitajalla ja rekisterinhoitajalla on riittävästi aikaa tarkastaa maksut ja aktivoida jäsenyydet rekisteriin. Maksamalla jäsemaksusi ajoissa varmistat sen, että tapaturmavakuutus on voimassa takautuvasti 1.9.2014 alkaen. 

Mikäli maksat jäsemaksun 24.9. jälkeen niin ilmoita siitä sähköpostilla seuran sporttirekisterivastaavalle osoitteeseen juha-matti.kulppi(at)yawara.fi tai numeroon 050 525 4640. Ehdoton takaraja on 30. syyskuuta, koska Judoliitto laskuttaa seuralta tulevan kauden jäsenmaksut 1. lokakuuta jäsentilanteen mukaan. 

Ensimmäinen erä judokortteja postitetaan lokakuun alussa, sillä hetkellä aktiivisina oleville seuran jäsenille. Kortteja painetaan ja postitetaan lokakuun jälkeen noin 2-3 viikon välein tarpeen mukaan. Mikäli et saa judokorttia lokakuun aikana ota yhteyttä sporttirekisterivastaavaan. 

1.10.2014 jälkeen maksetuista jäsenmaksuista tulee ilmoittaa sporttirekisterivastaavalle, koska tapaturmavakuutus ja oikeus osallistua Judoliiton alaiseen leiri- ja kilpailutoimintaan astuu voimaan vasta silloin, kun jäsenyys on aktivoitu rekisteriin. 

Mikäli yhteystietosi(osoite, puhelinnumero, sähköposti) ovat vaihtuneet ilmoita muutokset sporttirekisterivastaavalle. 

Peruskurssille osallistuville jaetaan kurssimaksulaskut parin viikon kuluttua kurssin aloituksesta. 

Alennukset:

-perheiden jäsen- ja kurssimaksualennus: sisaralennus seuraavasta harrastajasta -10 euroa/hlö, kolmannesta eteenpäin -20 euroa/hlö

-vastuuohjaajat, seuran puheenjohtaja, seuran johtokunnan jäsenet, seuran sihteeri -124 euroa (maksun suuruus liiton osuus 76 euroa)

-avustavat vastuuohjaajat -80 eurpa (maksun suuruus 120 euroa)

-passisihteeri -100 euroa (maksun suuruus 100 euroa)

-konkarit -40 euroa (maksun suuruus 160 euroa)

-ainoastaan oheisharjoitteluun osallistuvat -30 euroa (maksun suuruus 170 euroa) 

Maksut tilille:

Joen Yawara ry

FI45 5770 0520 2277 83

viite: 4200

Jos maksat toisen henkilön jäsemaksun, niin jätä viitenumero laittamatta ja kirjoita viestiosaan kenen maksusta on kysymys. 

Seuran jäsen saa seuraavat jäsenedut:

-osallistumisoikeus seuran harjoituksiin ja tapahtumiin

-seuran taloudellinen tuki valmennussuunnitelman mukaisiin kilpailu- ja leirimatkoihin

-Pohjolan tapaturmavakuutus

-Judoliiton jäsenlehti (ilmestyy 4 kertaa vuodessa)

-osallistumisoikeus Judoliiton alaiseen kilpailu- ja koulutustoimintaan

-äänioikeus seuran kevät- ja syyskokouksessa

 

Terveisin, 

Juha-Matti Kulppi